Anasayfa
Hakkımızda
Sülükler Hakkında
Örnek Olaylar
Sıkça Sorulan Sorular
Sipariş & Teslimat
Forumumuza Katılın
Fiyat Listemiz
İletişim
 
 
Faydalı linkler
www.hirudoterapi.com
www.doktorsuluk.com
www.medikalsuluk.com
   
ForumForum Başlıklarımızdan  
  ForumSülükler Hakkında  
  ForumUygulandığı Hastalıklar  
  ForumUygulanması sakıncalı olan
ForumHastalıklar
 

 

     
     

 

sülük,varis,hacamat,suluk,romatizmal,tibbi sülük,dogal tedavi,sülükler,variz,manisa sülük tedavisi,tibbisülük,sülük üretimi,sülükle varis tedavisi,dogal hayat,sterilize,sülük satisi,tibbi sülük,www.tibbisuluk.com,hirudoterapi,sülük,agri,tibbisuluk,tibbi sülük,doktorsuluk,ali adalı,kan emici sülük,kan emici sülükler,sülük satis yerleri,sülük tedavisi,doktorsülük,steril sülük,sülükle tedavi,tibbi suluk,dogalhayat,eklem romatizmasi tedavileri,hirudo,hirudo terapi,istanbul sülük satis yerleri,medikal sülük,romatizma,romatizma hastaliklari,romatizma çesitleri,sulukler,sülük izmir,sülük satisi izmir,sülük ve sülükle tedavi,sülük.com,tibbi,tibbisuluk.com,tibbisülük.com,tibbi sülük satisi,tipbi sülük,www.leechesturkey.com,www.tibbi sülük com," suluk","steril sülük",bitkisel tedaviler,diz eklem romatizmasi kireçlenme,doktor suluk,doktor sülük,doktorsuluk com,doktorsuluk.com,erkan topuz romatizma,gizli varis,hacamat ve sülük,hacemat,hajamat,hastalar için sulük,hirudoterapi istanbul,hirüdo teda,http://www.tibbisuluk.com,http://www.tibbisuluk.com/,ibbisuluk.com,intehapli romatizma sülük tedavi sekli,istanbul+sülük,istanbulda sülük tedavi,istanbulda sülük tedavisi,istanbulda sülük tedavisi yapan yerler,istanbulda sülükle tedavi,izmir sülük,izmirde sülük tedavisi,izmirde sülükle tedavi,kas romatizmasi,manisada sülük tedavisi yapan suat arisan,mantar tedavisi,mide varisi ve tedavisi,romatizma hastaliklari ve tedavileri,romatizmal hastalyk,sinüzit tedavisi,site:www.tibbisuluk.com sulukler,sülük satisi,sivilce için sülük,sivilce tedavisi,suluk tedavi,suluk yapimi,sulük,süluk,sülük ,,sülük anatomisi,sülük ilaç,sülük ile tedavi,sülük ile varis tedavisi,sülük istanbul,sülük kan emici,sülük satis yeleri,sülük satis yeri izmir,sülük siparisi,sülük sivilce,sülük steril,sülük sterilize etmek,sülük tedavisi yapan hastaneler,sülük temini,sülük temini tedavi merkezi istanbul,sülük yerleri,sülük üretme yerleri,sülük.,sülükle tedavi manisa,sülükle variz tedavisi,sülüklerle tedavi yapan yerler,tibbi suluk,tibbisülük,tibbi sülük,tibbi,tibbi sülük hakkinda,,ibbi sülük istanbul,tibbi sülük izmir,tibbi sülük üretim izmir tibbi sülükler, tibbi,tibbi suluk,tibbisuluk.com,tibbisülük,tibi sülük,tiibi sülük,var'is,varis ameliyati,varis de sülük tedavisi,varis e bitkisel çareler,varis hastaligi tedavisi,varis için sülük tedavisi,varis merkezi kom,varis sülük tedavisi,varis sülük tedavisi yapilan hastaneler,varis tedavi merkezi,varis tedavi merkezi,varisi gecirecek en iyi ilac,varisler ve tedavisi,varis tedavisi,www,tibbisülük,com,www.doktorsuluk.com,www.hirudoterapi.com,www.sülük.com,www.tibbisuluk.com.,www.tibbisülük.com,www.tibbisuluk.com,istanbulda hirudoterapi,istanbulda sülük,istanbulda sülük misir çarsisi,izmirde sülük tedavisi yapilan yerler,leechesturkey,sümüklüböcek,suluk com,sülük ameliyat izleri,sülükle,tibbisülük.com.,tibbi sülük.com izmir,sülük satisi,sülükle tedavi, sülük tedavisi, hirudoterapi, hacamat,
Anasayfa iletisim
 
Sülükler Hakkında bilmek istediğiniz herşeyi size Tibbisuluk.com sağlıyacaktır.

sülük3

 

Genel Bilgiler :
Sülüklerin medikal alandaki ilk kliniği yaklaşık 2500 yıl önce kurulmuştur… Mikro cerrahide ve plastik cerrahide Tedavi edilecek bölgede küçük bir ısırıkla işe koyulan bu küçük omurgasız hayvan kanı emerken salğıladıgı enzimler sayesinde vücudun kan dolaşımını sağlar. Mikro cerrahide ve plastik cerrahide kullanımı yaygınlaşan bu hayvanlar özellikle mikro cerrahi uzmanlarınca "MADEN" olarak tasvir edilirler.
İngilizler Sülüğe: CANLI ECZANE adını takmışlardır…

Tıbbi Sülüklerin Vücut Yapısı

 

Tedavi Edici Özellikleri
Hasta ve yara şekilleri ne olursa olsun Tıbbi Sülükler doğal iç güdüleri ve vücutlarında barındırdıkları enzimleri birleştirerek uyguladıkları tedavilerde aklınıza gelebilecek bir çok vakada başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Sülük tedavisinin faydalı olduğu bazı alanlar ...

Miğren ve her türlü Baş Ağrısı, Göz hastalıkları
İktidarsızlık, Cinsel güç arttırıcı etki ( Afrodizyak )
Üreme organı rahatsızlıkları ve Kısırlık
Varis
Sivilce, İrin, Egzema, Sedef
Epilepsi çeşitleri
Kulak hastalıkları
Yüksek tansiyon
Romatizmal hastalıklar
Kalp ve Damar hastalıkları
Felç, Kısmi felç
Kollestrol
Troid 'e bağlı şişmanlık
Hormonel bozukluklar ve buna bağlı şişmanlık
Astım ve Bronşial hastalıklar
Kangren, Yanık vakaları,
Hemoroid (Bagsur), İyileşmeyen yaralar ve Ameliyat izleri
Ve daha bir çok hastalıkta kullanılmaktadır...

 
SÜLÜKLERİN BAKIMI
Sülüklerin bakımında sakınılması gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri suyun sıcaklığı diğeri ise suyun klorlanmamış olmasıdır.
Su : Sülükler alınır alınmaz yeni bir suyun içine aktarılmalıdır. Lütfen klorlanmamış su veya şişe suyu kullanınız. Çeşme suyu kullanmayınız.

GÜN AŞIRI SÜLÜKLERİN SUYUNU DEĞİŞTİRİNİZ !

Sıcaklık : Sülüklerin yaşadığı suyun sıcaklığını (16-20 C ) de tutmaya özen gösteriniz.
(24 C ) üzerindeki sıcaklıklardan sakınınız. Gün ışığıyla direk temasından kaçınınız. Sülükleri bir Kavanozdan diğer bir kavanoza aktarırken ani su sıcaklık değişiklerinden kaçınınız.

Kavanoz : Gördükleri en küçük boşluktan geçe bilmesini sağlayan omurgasız yapıları sebebiyle kapaklı bir kavanoz seçmeniz önerilir. Lütfen 1lt kavanozda 50 adetten fazla sülük muhafaza etmeyiniz.
İmha Edilmesi : Sülükleri kullandıktan sonra içinde %70 alkol bulunan kavanozda bekletilerek imha edilmelidir.

HASTANIN UYGULAMAYI KABUL ETMESİ

Günümüzde Hirudoterapi ve Medikal cerrahi uygulamalarda olduğu gibi sülüğün nasıl kullanılacağı ile ilgili de bazı takip edilmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Hasta mutlaka bir uzman doktor gözetimi altında bu uygulamayı yapmalıdır. Uzman doktor hastayı uygulamanın başından sonuna kadar hastayı nelerin beklediğini tek tek ve anlaşılır bir şekilde hastaya anlatmalıdır. Bu durumda yapılan uygulamalarda hastanın uygulamaya yaklaşımı mükemmel derecede olmaktadır.

Sülük Uygulamaları :

1-Hasta sülüğün uygulanacağı bölgeye herhangi bir jel ,losyon veya ona benzer bir sıvı sürmemelidir. Tedavi edilecek bölge tedaviden önce mümkünse suyla ya da alkolle temizlenmelidir. Alkole temizlendi ise tedaviye başlamadan önce yıkanmalıdır. Tedavi için hastanın derisi ılık olmalıdır. Bunun için de ılık su kullanılmalıdır.

2- Sülük tedavilerinde uygulanan metotlar: Şırınganın ucunu keserek deposuna sülüğü çekiniz. Hangi bölgeye uygulamak istiyorsanız şırınganın ucunu ısırmasını istediğiniz bölge tutunuz ısırma işlemi ğerçekleştikten sonra yavaşça şırıngayı alınız. Bu işlemden sonra şırıngayı atınız. Veya likör bardağıyla, Laboratuar tüpü ile istenilen bölgeye uygulayınız. Belirlenen noktaya sülüğü yerleştirmek için tahta kaşık kullanılması tavsiye olunur.

3- Sülüklerin başıboş dolaşmalarını engelmek için 1 cm lik alana sargı bezi kullanarak bir nevi bari yer kurarak engelleyebilirsiniz.

4- Sülüğün başını tedavi edilecek yere yönlendiriniz. Çabuk yapışacaktır. Ama yapışmıyorsa kullanılmamış enjektör ignesini yapışmasını istediğiniz bölgeye hafifçe batırınız ve kan akmasını sağlayınız. Sülük kanın olduğu yere gelip yapışacaktır. Eğer hala yapışmıyorsa başka bir sülük kullanmanızı öneririz.

5- Sülük yapıştıktan sonra iyice şişinceye kadar yapıştığı yerde kalmalıdır. Uygulama esnasında sık sık sülükleri kontrol etmekte fayda vardır.

6- Sülük karnını doyurduktan sonra ki bu genelde 45 dakikayı bulur , kendi kendine yapıştığı yerden ayrılır. Kesinlikle ısırdığı bölgeden çekmek suretiyle çıkartmaya çalışmayınız. Tedavi bitmeden sülük ısırdığı bölgeden alınmak istenirse az miktarda sigara dumanı yada ısı kaynağı sülüğün ısırdığı yeri bırakmasını için kullanılabilir.

7- Sülüğün ısırdığı yerin etrafındaki alanlar rutin olarak her gün dezenfekte edilmeli ve gerekiyorsa pansuman yapılmalıdır.

UYGULAMADA GEREKLİ EKİPMANLAR

-Saf su içinde veya klorsuz şişe suyunun içinde bir kavanoz sülük.
-Sülüklerin kullanımından sonra imha edilmesi için içinde alkol bulunan bir kavanoz.
NOT : Kullanılan sülükleri kati suretle kullanılmamış sülüklerin içine koymayınız. Ayrı bir kavanozda alkolle imha ediniz.

o Klorsuz su
o Sargı bezi ve bol miktarda Gazlı bez
o Dişsiz pensler
o Pansuman pamuğu
o Oksijen suyu
o Şırınga yada Laboratuar tüpü

Bir hastada kullanılan sülük kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmelidir.

1-2
© copyright 2007-2011telefon fax
Çambel köy yolu üzeri No:346 Kemalpaşa / İZMİR - 35730
Tel : +90 232 880 40 40telefon fax Fax : +90 232 880 40 42
Yasal Uyarı